Μελέτη στο φροντιστήριο

Μελέτη στο Φροντιστήριο

logismos meleti frontistirio

Αντιλαμβανόμενοι τις δυσκολίες που προκύπτουν κατά τη μελέτη του μαθητή στο σπίτι, διαμορφώσαμε το χώρο μας κατάλληλα ώστε να καθίσταται δυνατή η διεξαγωγή της μελέτης αυτής στο χώρο μας ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

Η εμπειρία μας έχει δείξει ότι η παραγωγικότητα των μαθητων, με αυτή τη μέθοδο, παρουσιάζει άνοδο. Η λογική αυτής της ιδέας, η οποία έχει εφαρμοστεί και εφαρμόζεται με επιτυχία στην πράξη, βασίζεται στην γρήγορη επίλυση πιθανών προβλημάτων που μπορεί να προκύψουν κατά τη διάρκεια της μελέτης, αφού η επαφή με τους καθηγητές του φροντιστηρίου είναι άμεση.

Το εκπαιδευτικό προσωπικό του Φροντιστηρίου Λογισμός είναι και θα είναι πάντα στην διάθεση των μαθητών μας την οποιαδήποτε στιγμή, για να επιλύει όλες τις απορίες τους.