Εγκαταστάσεις

ΧΩΡΟΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

Δημιουργήσαμε το χώρο μας κατάλληλα ώστε να παρέχουμε τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες σε εσάς μέσα σε ένα ευχάριστο και οικείο περιβάλλον.

Οι αίθουσές μας είναι ειδικά διαμορφωμένες για την ομαλή λειτουργία του μαθήματος με βάση τους κανονισμούς και τις προδιαγραφές που έχει θέσει το Υπουργείο Παιδείας και το Γραφείο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Μεγάλος ιδιόκτητος χώρος προαυλισμού μαθητών μπροστά από την είσοδο του φροντιστηρίου, προσφέρει τη δυνατότητα στους μαθητές για λίγη ξεκούραση ανάμεσα στα μαθήματα.

Ένας ευρύχωρος χώρος στάθμευσης μπροστά από το φροντιστήριο και δίπλα από το Δημαρχείο της Ηλιούπολης, διευκολύνει τους γονείς στην μεταφορά των παιδιών τους από και προς αυτό.

Η πρόσβαση στο Φροντιστήριο Λογισμός είναι ιδιαίτερα εύκολη καθώς η θέση του βρίσκεται μόνο λίγα μέτρα μακριά από την κεντρική πλατεία της Ηλιούπολης και ακριβώς πίσω από το Δημαρχείο!