Νέα για την Παιδεία

Μετεγγραφές 2016-2017

Ανακοίνωση για αιτήσεις

ΔΕΛΤΙΟ   ΤΥΠΟΥ

Οι πρωτοετείς φοιτητές,     μετά    την   ηλεκτρονική   εγγραφή   τους,    εφόσον    επιθυμούν  την   υποβολή αίτησης   μετεγγραφής   κατά   το   ακαδ. έτος 2016-2017,   καλούνται   να  προσέλθουν   στις   Γραμματείες των   Σχολών  ή  Τμημάτων,  και με  την  επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητας  ή  του  διαβατηρίου τους, προκειμένου   να  γίνει  η  ταυτοπροσωπία  τους,      να     παραλάβουν   κατά     προτεραιότητα      κωδικούς πρόσβασης   στις    ακαδημαϊκές  υπηρεσίες,  που   απαιτούνται    για   την   υποβολή   αίτησης  μετεγγραφής.

Για  εξαιρετικούς  λόγους,  που  καθιστούν  αδύνατη  την  αυτοπρόσωπη  παρουσία,  ο  φοιτητής  απoστέλει αίτηση στη Γραμματεία της Σχολής ή του Τμήματος με θεώρηση ως προς τη γνησιότητα της υπογραφής του από τα  ΚΕΠ ή  άλλη δημόσια αρχή   και  αντίγραφο  της αστυνομικής   ταυτότητάς  του,   για   την κατά προτεραιότητα  χορήγηση  κωδικών  πρόσβασης,  λόγω  συμμετοχής   στη  διαδικασία   των    μετεγγραφών του  ακαδημαϊκού έτους 2016-2017.

Παρακάτω μπορείτε να κάνετε λήψη της περσινής εγκυκλίου με τα κριτήρια μετεγγραφών.